İnsanların müzik zevkleri, şarkı söyleyen insanların da kazancı oluyor. 2016 yılı, erkek sanatçıların servetlerine servet eklediği bir sene oldu. İsterseniz gelin zenginin parası züğürdün çenesini yorar misali 2016 Yılının En Çok Kazanan Erkek Şarkıcılarına beraber bakalım...:)

Müzik, bugün sosyal hayatın her alanında karşımıza çıkan,bizi rahatlatan, enerjimizi yerine getiren belki huzur bulmamıza yardımcı olan belki de tam anlamıyla kafamızı boşaltmamıza yardımcı olan bir uğraş.Şarkıların sözlerinin mi yoksa müziğinin mi daha önemli olduğu sorusu hala kafaları kurcalayıp farklı cevapları olsa da müzik dinlemek evrensel bir zevk.

2016 yılının son aylarına gelindiğinde yapılan araştırmalarla en çok kazanan erkek sanatçılar da belli oldu. Listenin en başında One Direction grubu yer alıyor. Kazançları ise tam 110 milyon dolar.Grup olarak çalışmaları ve gençlere hitap eden müzikleri kendilerine bol bir kazanç olarak geri dönmüş gibi görünüyor.

ABD vatandaşı olan şarkıcılığının yanı sıra en önemli bestecilerden birisi olarak anılan Garth Brooks 70 milyon dolar olan kazancı ile ikinci sırada ipi göğüsleyen şarkıcı oldu. Şarkıcılığının yanı sıra güzel besteleri de onun bu parayı kazanması açısından oldukça önemliydi.

Angus ve Malcolm Young kardeşlerin birlikte kurmuş olduğu AC/DC isimli rock grubunun kazancı ise One Direction grubunun kazancının yarısı durumunda. AC/DC rock grubu 67.5 milyon dolarlık kazançları onları 2016 yılının en çok kazanan erkek şarkıcıları listesinin üçüncü sırasında yer almalarını sağladı. 1973 yılında kurulmasına rağmen Young kardeşler hala oldukça popüler ve gençlere taş çıkaran performansa sahipler.

Young kardeşleri listede takip eden ise bu gruptan daha eski bir geçmişe sahip olan 1962 yılında kurulan Rolling Stones grubu. Rolling Stones’un 2016 yılındaki kazancı ise 66.5 milyon doları buldu. Bu ünlü rock gruplarını ise bir başka dünyaca ünlü rap yıldızı takip ediyor. 

Grupların kazançlarını birçok ünlü sanatçı uzaktan izlerken Puff Daddy 62 milyon dolarlık kazancı ile çok yakından takip etti.

Yılların eskitemediği rock müziğin temel taşlarından birisi olan Bruce Springsteen, 2016 yılında 60.5 milyon dolar kazandı. Listede en fazla bulunan müzik türünün rock olması ise bir başka dikkat çekicisi unsur olarak karşımıza çıktı.

56.5 milyon dolar kazanan Paul McCartney’i ise özellikle gençlerin sevgilisi olan Justin Bieber 56 milyon dolarlık kazancı ile takip ediyor.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları