Atv ekranlarında yayınlanan ve izleyicinin severek takip ettiği dizi Aşk ve Mavi, konusu ve oyuncuların performanslarındaki başarısının yanı sıra nerede çekildiği sorusu ile de gündemde kalmaya devam ediyor.

Aşk ve Mavi dizisinde uzun süredir setlerden uzak durmayı seçen ünlü sanatçı ve oyuncu Emrah ile Burcu Kıratlı baş rolleri paylaşıyor. 

İki ismin birbirlerine olan düşmanlığının aşka dönüşmesini konu edinen dizide Emrah’ın ailesinin büyük bir aşiret olduğu gösteriliyor. 

Bu yüzden daha önce yayınlanan aşiret dizilerinde olduğu gibi büyük avlulu evler seçilmeye çalışılıyor.Aşk ve Mavi dizisinde set ortamı ilk olarak doğal güzelliği ile herkesi büyüleyen ve büyük bir turist çekme özelliğine sahip olan Nevşehir’de kuruldu. 

Kapadokya ve Ürgüp’te yürütülen çekimlerde doğal güzelliklerin yanı sıra büyük avlulu tarihi evler de kullanıldı. 

Aşk ve Mavi dizisinin çekimlerine Nevşehir’de başlanmış olsa da dizinin tüm bölümlerinin çekimi orada devam etmeyecek. 

Dizi için İstanbul’da da ayrıca bir set ortamı oluşturulacak. İstanbul ve Nevşehir arasında oyuncular dizi çekimleri için bir süre mekik dokuyacaklar. 

Ancak daha sonra çekimlerin tümü İstanbul’a taşınacak. 

Aşk ve Mavi dizisinin İstanbul setinin nereye kurulacağı ise henüz tam olarak açıklanmadı. 

Hayranların Nevşehir çekimlerine olan yoğun ilgisinden dolayı dizinin bundan sonraki çekim yerlerinin gizli bir şekilde ayarlanması kararlaştırıldı. Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları