Band Of Brothers dizisi 2001 yılında piyasaya çıkmış olan ve bugüne kadar gelmiş geçmiş en yüksek puana sahip içeriklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Dizi genel olarak tarihi ve savaş içerikli konuları izlemekten zevk alan kişilere hitap ediyor olsa da kısa süre içerisinde dünya genelinde birçok kişinin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. 2. Dünya Savaşı sırasında meydana gelen olayları oldukça başarılı bir dilde aktarmayı başaran Band Of Brothers aynı zamanda dizi çekimleri sırasında kullanmış olduğu ekipmanlar sayesinde geçmiş zamanlarda insanların uygulamış olduğu yöntemleri ve giymiş oldukları kıyafetleri çok başarılı bir şekilde izleyiciye aktarmayı biliyordu. 

2. Dünya Savaşı meydana geldiği sırada savaş içerisinde yer almakta olan askerlerin aile ve vatan için ne kadar çok şeyi feda etmek zorunda kaldığı ve canları pahasına da olsa bu savaştan galip çıkmaya çalıştığını oldukça net bir şekilde görebiliyoruz. 

Günümüzde hazırlanmakta olan savaş ve tarihi konulu diziler IMDB üzerinden çok yüksek puan alamazken Band Of Brothers almış olduğu 9.5 puan ile beraber tarihe geçmeyi başarmış ve kısa süre içerisinde nasıl bu kadar yüksek başarı elde ettiğini aynı zamanda resmi olarak da kanıtlanmıştı.

2. Dünya Savaşı'nda meydana gelen olayları tüm yönleriyle incelemek ve bu konuda detaylı bir şekilde fikir sahibi olmak istiyorsanız Band Of Brothers mutlaka izlemeniz gereken dizilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Eğer siz de bu macera içerisinde yer almak istiyorsanız hemen internet üzerinden bölümleri izlemeye başlayabilirsiniz. Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları