Günümüzde en fazla Volkswagen firması tarafından araçlarda kullanılmakta olan DSG vites sistemi halk arasında dolaşmakta olan bir söylentiye göre sürekli olarak arıza çıkarabileceği ile mimlenmiş durumda.

Peki bu durum gerçekten böyle mi? DSG vites sistemi 2 adet kuru kavrama ile çalıştığı için özellikle otomatik vites araçlarda vites geçişini inanılmaz derecede hızlı bir şekilde meydana getiren en başarılı sistemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. 

DSG vites kullanırken eğer gerekli olan kullanım talimatlarına dikkat ederseniz Herhangi bir problem yaşamadan DSG vitesli bir arabaya uzun yıllar boyunca kullanma şansına sahip olabilirsiniz. 

Bu vites tipinde vitesler arasındaki geçiş inanılmaz derecede hızlı olduğu için öncelikle motor içerisindeki yağ seviyesi yeteri kadar sıcaklığa ulaşmadan önce motoru zorlamak şanzımanın çeşitli arızalar vermesine sebebiyet verebilir. Motor içerisinde bulunmakta olan yağ sıcaklığı yaklaşık olarak 70 ile 80 derece arasında yer aldığı zaman motor ve vites sistemi tam verimde çalışmak için uygun hale gelecektir. Eğer bahsetmiş olduğumuz bu unsuru göz önünde bulunduracak olursanız vites sistemini aşırı derecede zorlamadığınız için uzun süre boyunca DSG vites sahibi olan aracınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Aynı zamanda uzun süre boyunca aracınızı sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız aracı Manuel kullanırken motor devrini aşırı derecede yüksek seviyeye çıkarmamak da dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alıyor. Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları