Konuşma sırasında özellikle önem kazanan dudaklar, kadınların güzel görünmelerini sağlamada da çok önemlidir.

Büyük dudaklar her zaman daha ilgi çekici olmuş ve daha çok beğeni kazanmıştır.

Dudakları küçük olan kadınlar bu duruma üzülseler de aslında dudakları daha belirgin ve dolgun yapacak birkaç makyaj tekniği ile büyük dudaklara sahip görünmek mümkündür.Dudaklara makyaj yapmadan önce dudakların üzerindeki ölü derilerden iyice arındılması gerekmektedir. 

Yüzde yapılan maske sırasında da açıkta kalan dudaklar için ayrı bir bakım gerekmektedir. Bu yüzden önce dudakların temizlenmesi ve arındırılması işlemi yapılmalıdır. 

Dudakları temizleme ve arındırma işlemi için dudakların üzerine toz şeker sürülebilir. Ya da bir dış fırçası vücuda sürülen kese görevi gibi dudakları ölü derilerden arındırma görevini üstlenecektir.

Dudakları arındırdıktan sonra ise bir dudak balmı ile dudakların bakımı tamamlanmalıdır. Daha sonra ise dudakların renginde alınacak olan bir dudak kalemi uygulaması yapılmalıdır. 

Dudakları dolgun göstermek için dudakların dışından sürülmesi gerekmektedir. İlk aşamada seçilen ruj da yine dudak rengine yakın seçilmelidir. 

Bunlar dudakları daha dolgun göstermek için yapılan işlemlerdir. Ruj, dudak kaleminin dışına taşmadan iyice yedirilerek dudaklara sürülmelidir. 

Bu işlemlerden sonra ise dudakların yalnızca orta kısmına yani kenar kısımları hariç alt ve üst tarafına çok açık renkli bir ruj sürülmeli ve sonrasında daha koyu renge sahip olan bir dudak kalemi ile dudakların yalnızca alt çizgisinin üzerinden geçilmelidir. 

Daha sonra bir far fırçası ile bronzer ya da gri tonlarında bir fardan dudağın altındaki kısma ufak ufak hareketlerle sürülmelidir. 

Bu işlem dudakların önde durmasını sağlama açısından dolgunluk görünümü kazandıracaktır. Bu işlemi aynı şekilde burundan dudağa inen iki çizginin ortasına yapmak da şeklin düzgün görünmesi açısından önemlidir. 

Dudak dolgunlaştırma işleminin sonlarına doğru ise bir aydınlatıcı ufak hareketlerle dudağın üçgen ve yukarda kalan kısımlarına uygulanmalıdır. 

En son olarak şeffaf bir parlatıcı ufak hareketlerle dudağa yedirilebilir.

Dudak belirginleştirmede bu işlemlerin yapılması hem dolgun bir dudak görünümüne hem de bunu doğal bir şekilde yapmayı sağlamaya yarayacaktır.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları