Cilt lekeleri, cildin sağlıklı ve güzel görünmesinin önündeki büyük engellerden bir tanesidir.

Yaşlılığa, güneşe, kullanılan ilaçlara... ve daha pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilen cilt lekeleri, eğer yeni oluşmuş iseler tamamen yok edilebilir; eski oluşumlar ise de azaltılabilirler.

Hem de bunun, doğal yöntemlerle gerçekleştirilebildiği gözlemlenmiştir.

Sirke, sadece saç bakımı, ya da sindirim sistemi problemlerinin giderilmesinde değil, cilt lekelerinin giderilmesinde ve cilt bakımında da kullanılan doğal bir besindir.

Sirke İle Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Elma sirkesinin içeriğinde bulunan etkin maddeler açığa çıktığında, cilt lekelerini gidermekte, tamamen gideremediği durumlarda da renklerinin açılmasını olanaklı hale getirmektedir.

Yapmanız gereken işlem oldukça basittir.

İlk olarak cilt lekelerinin bulunduğu bölgeleri tam olarak belirleyin.Sonrasında da elma sirkesini, temiz bir pamuk yardımı ile lekelerin üzerine uygulayın.

İşlemi gece yapar ve cildinizi de uzun süre yıkamaz iseniz, elma sirkesinin cildiniz üzerinde, yıkanmadan daha uzun süre kalmasını, dolayısı ile de cildin sirkeyi daha fazla emmesini garantilemiş olursunuz.

Eğer hassas cilt tipine sahipseniz, elma sirkesi cildiniz üzerinde alerjik etkiye neden olabilir.

Bu gibi bir etki ile karşılaşmamak için elma sirkesi ile suyu eşit miktarda karıştırıp cildinize uygulamanız önerilmektedir.

Uygulamayı cildinize bir kere gerçekleştirdikten sonra, ikincisini yapmak için biraz bekleyin ve bu arada cildinizde herhangi bir alerjik durumun olup olmadığını gözlemleyin.

Cildinizde batma ya da kızarıklıklar, elma sirkesinin cildiniz için uygun olmadığını işaret edecektir.

Cildinizde herhangi bir sağlık problemi ya da alerjik reaksiyon yoksa, elma sirkesini cilt lekeleri için düzenli olarak her gün kullanmalısınız.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları