Volkswagen grubuna ait Audi emisyon testleri ile başı dertte.

Volkswagen geçtiğimiz yıl emisyon skandalı ile gündeme gelmiş ve bu skandal ile ciddi maddi kayba uğramıştı. İddialara göre Volkswagen emisyon değerlerinin normalden daha düşük çıkması için emisyon sonuçlarını değiştiren bir yazılım kullandı. Sonuçların manuple edilmesinin ortaya çıkması Alman otomobil devini oldukça zor durumda bıraktı. 

Volkswagen tam bu skandalı unutturuken şimdi de Volkswagen grubunda yer alan Audi aynı skandal ile gündeme geldi. İddialara göre Audi araçlarının testlerde değerlerinin düşük çıkması için benzer bir yazılım kullanıyor. 

Kullanılan yazılım ile aracın test sırasındaki verileri ile normal sürüş verileri arasında farklar bulunuyor. Kaliforniya Hava Kaynakları Kurulu test işlemi yaparken bu değişiklikleri de kontrol edebiliyor. Yine iddialara göre Audi, Volkswagen emisyon skandalından sonra bu yazılımları kullanmaya devam etti. Eğer bu iddialar doğruysa Audi, Volkswagen’in yaşadığı sıkıntıları ile benzer sıkıntılarla karşılaşacak gibi duruyor.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları