Star Tv ekranlarında Pazar akşamları yayınlanan Hayat Bazen Tatlıdır dizisi birçok kişi tarafından çok sevilmiş ve izlenmeye başlamıştı.

Dizi, Pazar akşamlarının yıldızı olmasa da reyting listelerinde son sıralarda da yer almıyordu. Peki bu kötü olmayan reytinglere rağmen dizi neden erken final yapıyor?

Hayat Bazen Tatlıdır dizisi 18 Aralık Pazar akşamı yayınlanan bölümüyle reyting listelerinde totalde 3. olmayı başardı. Ancak ab grubu reytingleri dikkate alındığında dizi O Ses Türkiye, O Hayat Benim, Bodrum Masalı, Baba Candır gibi dizilerin gerisinde yer alarak tam 11. sıraya düştü. Yine de birçok dizi yayın hayatına devam edebilmek için bu kadar reytingle yetinse de Hayat Bazen Tatlıdır dizisinin masrafları için bu reytingler az gelmeye başladı. Hayat Bazen Tatlıdır dizisi, 16 Ekim 2016’da ekranlarda yer almaya başlamış ve Perran Kutman’ın başrolünde yer aldığı Hayat Bilgisi dizisine de bir hayli benzetilmişti. Hatta dizinin günümüze uyarlanmış hali olduğu da söylenmişti. Hayat Bilgisi, yayın hayatına senelerce devam etmiş ve birçok oyuncuyu televizyon dünyasına kazandırmıştı. Hayat Bazen Tatlıdır dizisi için de başarılı bir yayın dönemi geçireceği tahmin edilse de dizi istenen başarıyı elde edemedi. 

Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde Birce Akalay, Kanbolat Görkem Arslan ve Ufuk Özkan başrolleri paylaşırken birçok genç yetenek de onlara eşlik ediyordu. Öğrencilerin okul hayatı, öğretmenleriyle olan ilişkileri ve özel yaşantıları da anlatılırken dizinin genç oyuncu kadrosu oldukça kalabalıktı. Dizinin erken final yapma sebeplerinden birisinin de bu oyuncu kadrosu olduğu konuşulsa da dizi ekibi henüz kesin bir açıklama yapmadı.

Hayat Bazen Tatlıdır dizisinin senaryosunu, Hayat Bilgisi dizisinin de senaryosunu yazmış olan Gani Müjde yazarken dizinin yönetmenliğini birçok dizinin yönetmenlik görevini de üstlenerek başarısını kanıtlamış olan Hamdi Alkan yapıyordu. Dizide Deniz Can Aktaş, Simay Barlas, Anıl Tetik, Sevda Erginci, Mustafa Mert Koç, Melis Sezen, Zeynep Alkan, İlayda Çengel, Elif Doğan, Alihan Arıcan, Nedim Suri gibi henüz ünlü olmayan ancak televizyon dünyasında bundan sonra da büyük ihtimalle sıkça göreceğimiz birçok genç isim yer alıyordu. 

Hayat Bazen Tatlıdır dizisi henüz kesin final tarihini açıklamamakla birlikte dizinin 25. bölümüyle birlikte final yapacağı ihtimali üzerinde duruluyor. Hayat Bazen Tatlıdır dizisi şimdilik her Pazar, saat 20.00’de Star Tv ekranlarında sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları