Kanal D ekranlarında ikinci sezonuyla izleyiciye sunulan ünlü dizi Hayat Şarkısı final mi yapıyor? Son zamanlarda reytinglerinde düşüş yaşayan ünlü dizinin akıbeti ne olacak?

Hayat Şarkısı 9 Şubat 2016 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Dizi, yayınlanmaya başladığı dönemde reytinglerde birinci sıraya kadar yükselmiştir. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi ile yarışan ünlü diziye yeni sezonunda bir rakip daha çıkmıştır. 

Cansu Dere, Vahide Perçin ve Beren Gökyıldız’ın başrolleri paylaştığı Anne dizisi, hayat şarkısının reytinglerinin azalmasına neden olmuştur.Hayat Şarkısı dizisinin final yapması beklenirken dizi ekibi tarafından sezon finali tarihi açıklandı. Bu da dizinin önümüzdeki sezona da devam edeceğini düşündürdü. 

Ancak eğer reytingler, daha da azalırsa dizinin sezon finali yerine tamamen finali yapılacak ve bu final tarihi erkene alınabilecek. Dizinin reytingleri eğer bu durumda giderse dizi üçüncü sezonuna da devam edecek. 

Burcu Biricik, Birkan Sokullu, Tayanç Ayaydın, Ecem Özkaya, Ahmet Mümtaz Taylan gibi ünlü isimlerin başrollerinde yer aldığı ünlü dizi Hayat Şarkısı, 6 Haziran 2017 tarihinde sezon finali yapmayı hedefliyor. 

Diziden son zamanlarda ayrılan oyuncuların olması dizide sona yaklaşıldığını düşündürse de dizi ekibi final söylentilerine cevap vermedi.

Dizi ekibi final söylentilerine cevap vermese de dizinin 50. bölümüyle ekranlara veda edeceği de söylentiler arasına girmişti. Ancak dizi daha erken bir tarihte final yapmayacak gibi görünüyor.

Burcu Biricik tarafından canlandırılan Hülya karakterinin Kerim karakterini canlandırdığı Birkan Sokullu’ya olan aşkı için yaptıklarını anlatmasıyla başlayan dizi ilerleyen bölümlerinde daha ilginç bir hal almaya başlamıştır. 

Ayrıca Hülya karakterinin küçüklüğünü canlandıran Sibel Melek Arat da oyunculuk performansındaki başarısıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Kerim’e olan aşkı çocukluğundan başlayan Hülya için hayat zor olsa da o hep başa çıkmayı bilmiştir.

Hayat Şarkısı’nın son bölümlerinde ise ilk bölümlerde gördüğümüzden daha farklı bir Hülya çıkmıştır. Bunun dizinin izlenme oranlarına da etki ettiği düşünülmektedir. Ayrıca dram türünde başlasa da dizide komedi unsurları da oldukça fazladır. 

Ancak Anne gibi dram dizileri alanında şimdiden kendisine önemli bir yer edinen dizi ile baş etmek oldukça zor olmaktadır. Ayrıca aynı gün yayınlanan bir diğer önemli yapım olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz da Hayat Şarkısı’nın işini zorlaştırmıştır.

Hayat Şarkısı dizisinin devam edebilmesi için gününün değiştirilmesi de düşünülse de dizi 6 Haziran’da final veya sezon finali yaparak ekranlara veda edecek gibi görünüyor. Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları