Canısı, De Get Yalan Dünya, Erzurum'a Gel... gibi pek çok sevilen şarkısı bulunan değerli sanatçı İbrahim Erkal, 11 Mayıs 2017 Perşembe gecesi 22:10'da hayatını kaybetti.

Ünlü sanatçı yaşam mücadelesine, son 29 gündür, Yoğun Bakım ünitesinde devam etmekte idi.

Maltepe Başıbüyük'te bulunan evinin otoparkında, güvenlik görevlisi tarafından baygın halde bulunan İbrahim Erkal, durumun sağlık ve emniyet ekiplerine haber verilmesinin ardından, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Burada ünlü isme ilk müdahale gerçekleştirildi ve uyutularak Beşiktaş Ulus'ta bulunan Liv Hospital'e götürüldü.

Hastaneye, beyin kanaması ön tanısı ile kaldırılan İbrahim Erkal, 2.5 saat süren ilk ameliyatının ardından hemen Yoğun Bakım ünitesine alınmış ve burada, beyin ödeminin geçerek, ikinci ameliyatının yapılması beklenmişti.Sağlık durumu her geçen gün değişen ünlü sanatçının, hayati tehlikesinin bulunduğu, doktorlar tarafından sürekli belirtiliyor olsa da, sağlık durumunun bazen iyiye, bazen kötüye gittiği, bazen de stabil seyrettiği belirtiliyordu.

Hastanede çadır kuran yakınları, sürekli olarak İbrahim Erkal'a dualar göndermekte idiler.

Mart ayında üçüncü çocuğu dünyaya gelen İbrahim Erkal'ın, tüm çabalara rağmen, 9 Mayıs 2017 Salı günü beyin ölümü gerçekleşti.

Sonrasında ise tartışmalar başladı: Beyin ölümü gerçekleşen bir insanın hayata yeniden gözlerini açabilmesi mümkün olabilir miydi?

Çünkü beyin haricindeki tüm organları sorunsuz çalışmaktaydı.

Çıkmadık candan umut kesilmez mantığı ile, yine de bir umut, sanatçının hayata geri dönmesi beklendi, ama doktorlar bunun olmayacağını belirtmişlerdi.

Kalbi, 11 Mayıs 2017 Perşembe akşamı 22:10'da duran İbrahim Erkal, 50 yaşında hayata veda ederek, geride üç çocuk, acılı bir eş, aile ve sevenlerini bıraktı.

İbrahim Erkal'ın cenazesi, 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü, öğle namazını müteakip, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde yapılacak olan tören sonrasında, Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek.

Kendisine Allahtan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine ise sabırlar diliyoruz.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları