Günümüzde üretilmekte olan tüm araçların hız panelinin yanında meydana gelen ikaz ışıkları araçta herhangi bir şekilde problem olup olmadığı hakkında bize detaylı bir şekilde bilgi verir.

Bu ikaz ışıkları sayesinde herhangi bir şekilde motorda bir problem olup olmadığını veya lastik basıncının ne seviyede olduğu gibi çeşitli bilgilere ulaşma şansına sahip oluruz. 

Fakat özellikle spor otomobiller üzerinde yapılmakta olan bazı işlemler sonrasında egzoz takımı vesaire gibi durumlardan sonra ikaz ışıkları sürekli olarak yapmaya devam edebilir. 

Aslında araçta herhangi bir şekilde problem meydana gelmesine rağmen bu ışıkların sürekli olarak yapmaya devam etmesinin sebebi araç üzerinde fabrikalar içinde bir oynama yapıldığı içindir. 

Eğer sizin de aracınızda böyle bir problem meydana geliyorsa gerekli olan işlemleri yapmak oldukça kolay. Sıfırlama İşlemi

Sürekli olarak yanmaya devam eden ışıkları nasıl kapatacağınız konusunda bilgi almak istiyorsanız, etrafınızda bulunmakta olan araç tamiri yapan bir servisi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. 

Genellikle araba tamircileri tarafından sık sık kullanılmakta olan araç beyni cihazı sayesinde ikaz ışıkları kısa süre içerisinde eski haline getirebilirsiniz. 

Bu işlemleri bireysel olarak yapmak istiyorsanız bahsetmiş olduğumuz cihazı satın almanız gerekiyor. 

Fakat böyle bir işlem için oldukça yüksek miktarlarda ücretler ödemek yerine bu cihaza sahip olan kişilerden hizmet almak çok daha mantıklı bir tercih olacaktır. Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları