Tüm iletişimlerimiz sırasında ön plana çıkan yüzümüzde kaşların önemi de bir hayli fazla.

Eskiden çok moda olan ince kaş, artık birçok kadının tercih etmediği bir kaş şekli olmuş durumda.

Eskiden ince olarak kullanılmış ancak zamanla kalınlaştırmanın daha sağlıklı olacağını düşünen kadınların uygulamaları gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. 

Çünkü inceltilen kaşların bazı bölgelerinde zaman içerisinde dökülmeler ve küsmeler olmuş olabilir. Kaşları kalınlaştırma işlemine karar verdikten sonra birçok kadın kaşların alınmadığında kötü bir görünüm verdiğini düşünebilir. 

Kaş kalınlaştırmaya başlarken yapılacak olan şey kaşların diplerinden yeni çıkan kılları almamak olacaktır. Daha aşağıda çıkan kılları siz kendiniz cımbız yoluyla ya da kuaförde sadece toparlatma yoluyla alabilirsiniz. 

Kaş kalınlaştırma işlemi adım adım yapılan bir işlem olduğunda daha sağlıklı olacaktır. Bu yüzden ilk önce dipleri kalınlaştırmakla bu işleme başlamalıyız. 

İnce kaşa alışan gözlerimiz kalın kaşı en başlarda beğenmeyebilir. Bu yüzden yavaş bir şekilde bu işlemi yapmak gerekir. 

Kaşların daha çabuk kalınlaşmasını istiyosak kaşa bazı maddeler de sürülebilir. Kaşlara eczanelerde satılan beyaz vazelin bir kulak çubuğu yardımıyla sürülebilir. 

Vazelin içindeki yoğun yağ içeren yapısı ile kaşları çok daha kısa sürede çıkaracak ve çıkan kaşların gür ve güçlü olmasını sağlayacaktır. 

Beyaz vazelinin yanı sıra kaşlara zeytinyağı da sürülebilir. Ancak zeytinyağı akışkan özelliğinden dolayı kaşlardan gözlere doğru inebilir. 

Bu yüzden beyaz vazelin daha kolay bir kullanım sağlayacaktır.

Kalın kaş, güzellik salonlarında uzmanlar tarafından da yapılan bir uygulamadır. 

Kaşları kalınlaştırmak için daha fazla maliyet isteyen bu yöntemin yerine bir başka bitkisel yöntem daha vardır.

Kaşları kalınlaştırmak için diğer yöntem ise sarımsak mucizesidir. Sarımsak, oldukça fazla kokan ve gözlere zarar verebilecek bir bitki olduğu için kullanımı biraz zor olabilir. 

Ezilen birkaç diş sarımsak kaşa yaymak ve kaşta mümkünse 1 saat kadar bekletmek gerekir. Bu oldukça zor olacaktır ancak kaşları kalınlaştırma işlemi açısından da faydalıdır.

Kaşları her evde bulunan malzemeler yardımıyla kalınlaştırmak bu kadar kolay bir yöntemdir ve herkes tarafından yapılabilir.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları