Yayınladığı 2015 yılından beri izlenme rekorları kıran Kırgın Çiçekler dizisi, hız kesmeden yayın hayatına devam ediyor. Dizinin nerede çekildiği, çekimlerin hangi semtte yapıldığına dair sosyal medyada bir çok tartışma açıldı. Sizler için konuyu araştırdık.

Kırgın Çiçekler dizisi oyuncuları

Dizi ile birlikte yıldızı parlayan Biran Damla Yılmaz (Eylül), Gökçe Akyıldız (Songül), Hazar Motan (Cemre), Çağla Irmak(Kader), Aleyna Solaker(Meral) gibi yetimhanede kalan genç kızların hayatına can veren oyuncuların yanı sıra İpek Karapınar (Feride) ve Özgür Çevik (Toprak) de dizide yer alan önemli isimlerden.

Kırgın Çiçekler Dizisi konusu?

Kırgın Çiçekler dizisi, Eylül karakterinin üvey babasının tacizine uğraması ve annesinin ona inanmaması üzerine yetimhaneye verilmesiyle başlar ve sonrasında orada kalan 5 kız arkadaşın hayatla mücadelelerini gözler önüne serer. Kızların her birinin başına kötü bir olay gelmekte ama bu kötü olayların üstesinden hep birlikte gelebilmektedirler. Kızlarla aynı sınıfta okuyan Mehmet Aykaç (Serkan), Nil Keser (Defne), Arif Diren (Güney), Yunus Emre Terzioğlu (Cenk)karakterleri de dizide kızlarla aynı kolejde okuyan ancak aileleri olan ve zenginlikleri ile övünen karakterlerdir. Kızlarla tanıştıktan sonra Serkan, Cenk, Güney karakterleri değişmeye başlamış ve hatta dizideki Eylül, Kader ve Songül karakterleri ile de sevgili olmuşlardır. Cemre, ailesi varken ve zenginken kızlarla anlaşamasa da ailesinin hayatını kaybetmesiyle yetimhanede kalmaya başlamış ve kızlarla yakınlaşmıştır. Defne ise Cemre’yle eskiden iyi arkadaşken ailesini kaybettikten sonra onunla görüşmemeye başlamıştır. 

Dizi, iyiyi ve kötüyü açıklıkla göz önüne sermesi ve konusunun özgünlüğü bakımından seyirci kitlesini kaybetmeden ilerlemeye devam etmektedir. Ayrıca Mesude karakterinin sürekli eşini koruması ve kızına inanmaması da toplumda ortaya çıkan bazı istismar olaylarının üstünün kapatılmasının bir örneği gibi yansıtılmaktadır. Dizi, toplum gerçeklerine dem vurmakla beraber;  insanın hayatında ne kadar kötü olayla karşılaşsa da yine de iyi olabileceğini göstermektedir. İzleyicisine yaşanılan olayları gerçek hayatmış gibi yansıtması da dizinin etkileme amacına ne kadar ulaştığının bir göstergesidir. 

Kırgın Çiçekler dizisinin set ortamı İstanbul’da oluşturulsa da dizideki bölümlerin konularına göre çekim yerleri değişebilmektedir. Değişmeyen yerler ise kızların kaldıkları yetimhane ve okullarıdır. Eylül, Cemre, Songül, Kader ve Meral karakterlerinin kaldıkları yetimhane, İstanbul Anadolu Yakasında Kadıköy’de bulunan Koşuyolu 1 numaralı Acil Yardım Merkezi’nin bahçesindedir. Ancak çekimler etrafın kalabalık olmasından dolayı genellikle kimsenin olmadığı sabah saatlerinde yapılmaktadır.

Kırgın Çiçekler Nerede Çekiliyor?

Kırgın Çiçekler dizisinde Defne, Serkan, Güney ve Cenk karakterlerinin yanında kızların da burslu olarak okudukları kolej ise yine İstanbul’da Ataşehir Kayışdağı Fenerbahçe kolejinde çekilmektedir. Ancak kolejdeki eğitimin aksatılmaması için burada yapılan çekimlerde de zaman kavramı oldukça farklıdır. Öğrencilerin olmadığı saatlerde veya hafta sonlarında çekimler devam etmektedir. Bu mekanlar dışında dizide yurt olarak kullanılan Koşuyolu 1 numaralı Acil Yardım Merkezi’nin karşısındaki park da dizide sıkça kullanılan bir mekan. Bu mekanlar dışında kullanılan Eylül karakterinin ve Serkan karakterinin evleri olmakla birlikte izleyiciler tarafından çekimlerin aksatılmaması için sır gibi saklanmaktadır. Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları