Kadınların en büyük sorunlarından birisi de gün boyunca yüzlerinde taşıdıkları makyajın silinme aşamasıdır.

Makyaj, silerken etrafa bulaşma sorunu olduğu için yapıldığı aşamadan itibaren kadınları düşündürmeye başlar.

Makyajı temizlerken asla su kullanılmamalıdır. Su, makyajı sadece yüze daha fazla yayar ve ilk aşamada temizlemeye yardımcı olmaz. 

Makyaj ürünlerinin birçoğu su ile yıkandığında akmamak üzere tasarlanmıştır. Sudan sonra ovuşturulan gözlerde ise eye liner bulaşmakta ve maskaralar da çirkin bir görüntüye sebep olmaktadır.

Eğer hiçbir malzememiz o anda yanımızda yoksa kremlerden faydalabiliriz. Ancak göz çevresine krem sürmek gözümüzü acıtabilir ve göze zarar verebilir. Makyajı temizlerken mutlaka gözlerden başlanmalıdır. Gözlere sürülen far, eye liner, maskara gibi çok fazla bulaşan malzemelerin iyice arındırılması gerekir. 

Arındırma işlemi için normal makyaj temizleme jellerinden başka bir şey kullanılmalıdır. Göz için kullanılan ürün mutlaka sadece göze özgü hazırlanmış olmalıdır. 

Göz çok hassas bir bölge olduğu için mutlaka ona özgü bir malzeme kullanılmalıdır. 

Gözü temizleme işlemi göz temizleme sütleri veya jelleri ile iyice temizlenen gözün ardından tüm yüzü silmek için de piyasada çokça bulunan malzemeler kullanılabilir. 

Eğer yüzü silme jeli, doğal kullanılmak isteniyorsa gül suyu da kullanabilir. Ancak gül suyu mutlaka doğal olmalıdır. 

Doğal olmayan gül suları cildinizi yeterince temizlemeyecek ve gözeneklerin iyice açılmasını sağlamayacaktır. 

Doğal gül suları ise gözenekleri tamamen açarak cildin nefes almasını sağlayıp makyajın yüze verdiği zararı engelleyecektir. Burada dikkat edilecek diğer husus da gül kolonyaları değil gül suyu olarak piyasada satılan ürünlerden almak olacaktır.

Makyaj tamamen temizlendikten sonra ise yüz sabunları ile yüz güzelce yıkanabilir. Yüzümüz, vücudumuzdaki en önemli ve hassas bölgedir. Bu yüzden yüzümüze diğer vücut bölgelerinden daha çok hassasiyet göstermek gerekir. 

Bu hassasiyeti de makyajı düzgün bir şekilde silip yüzü temizledikten sonra yüz sabunları kullanarak gösterebiliriz. Ancak yüze sadece sabun sürmek kuru ciltleri daha da kurutacaktır. Bu yüzden kullanılan sabun sonrasında yüzü nemlendirmek de önemlidir. 

Düzgünce silinen ve sonrasında bakımları da düzgün şekilde yapılan bir yüzde problemler ortaya çıkmamaktadır. Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları