No 309 dizisi, farklı konusu ve ilginç detaylarıyla reyting sıralarında en üstlerde yer almaya devam ediyor. Dizideki güzel ve yakışıklı karakterlerin yanı sıra usta oyuncuların varlığı da dizinin kalitesini arttırıyor. Bu kadar sevilen dizinin de çekimlerinin nerede yapıldığı ise merak konusu oldu. No: 309 Dizisi Nerede Çekiliyor, sizler için araştırdık.

Çilek Kokusu dizisiyle tanınan Demet Özdemir, No 309 dizisinde Lale adıyla başrolü kimseye kaptırmadı. Partnerini ise 2011 yılında Best Model of Turkey’de birinci olmasıyla tanınan Furkan Palalı canlandırıyor.

No: 309 Dizisi konusu ne?

Dizi, yanlış anlaşılmalarla başlayıp Lale ve Onur’un bir bebek sahibi olacaklarını öğrenmeleriyle devam ediyor. En başlarda sadece bebek için bir araya gelen Lale ve Onur ilerleyen dönemlerde birbirlerine aşık olarak birçok zor olayın üstesinden geliyorlar.No: 309 Dizisi oyuncu kadrosu?

Dizide Demet Özdemir ve Furkan Palalı’nın yanı sıra Sumru Yavrucuk, Nurşim Demir, Sevinç Erbulak, Beyti Engin gibi birçok dizi ve filmde yer alan başarılı oyuncular da yer alıyor.  

Dizideki mekanlar da konular gibi birçok izleyicinin dikkatini çekiyor. Mekanlardan en çok merak edilen Lale ve kız kardeşleri ile annesinin yaşadığı iki katlı ahşap görünümlü ancak bakımlı evleri. Lale ve ailesinin yaşadığı bu ev İstanbul Üsküdar Kuzguncuk’ta bulunan Behlül Sokak’ın içerisinde yer alıyor.

Dizide dikkat çeken başka bir mekan ise Lale’nin annesi ve kardeşleriyle beraber sahibi olduğu ve çalıştığı çiçekçi dükkanı. Bu dükkan, Çengelköy Rasathane’de bulunan ilkokulun tam yan tarafında bulunuyor. Okuldaki öğrenci ve veli yoğunluğunun dizi çekimini etkilememesi için set saatleri özenle seçiliyor.

Dizideki Onur karakterinin evi ise Sarıyer’de bulunuyor. Ancak evin tam adresine henüz ulaşılabilmiş değil. Dizi ekibi tarafından Onur’un evi sır gibi saklanıyor. 

Dizideki bir başka dikkat çeken mekan ise ilk bölümlerde Lale ile Onur’un buluştuğu bir kafe. İstanbul’da son derece fazla sayıda müşterisi olan bu kafe doğal güzelliğiyle de oldukça ünlü. Bir göl kenarında inşa edilen kafenin adı Dilruba Kır kahvesi. 

Dizi, yayın hayatına İstanbul ortamında yaratılan setlerde devam ediyor olsa da ilk bölümlerinde İzmir’de de çekimleri yapılmıştır. Ancak dizinin bundan sonraki bölümlerinin İstanbul’da bu oluşturulan set ortamlarında çekileceğine kesin gözüyle bakılmaktadır.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları