Ödem, el ve ayaklarda veya vücudun farklı bölümlerinde zaman zaman şişmeler olarak karşımıza çıkan önemli bir sağlık problemidir.

Birçok insanda ödem oluşabileceği gibi sabahları uyandığınızda karşılaştığınız şişlikler ise ödem olmayabilir. Her şişkinliğe ödem dememek gerekir. 

Bunun tedavisi için bir uzman doktora başvurmak gerekir. Ancak eğer gün içerisinde ortaya çıkan ödemler var ise bunların çözümünde bazı bitkisel yöntemler etkili olmaktadır. Vücuttaki ödemi atabilmek için evde kendi imkanlarımızla aktardan aldığımız birkaç malzeme ile yapacağımız bir karışım yararlı olacaktır. 

Bu karışım için aktara gitmek istemiyorsanız ise yazın bol miktarda tüketilen kirazların sapını atmayınız. Kiraz sapı regl ağrısı gibi sancıların tedavisinde çokça kullanıldığı gibi ödem attırıcı çaylar yapılırken de kullanılır. Oldukça sağlıklı bir bitkidir.

Kaynamakta olan yaklaşık 1 su bardağı kadar suyun üzerine göz kararı birkaç tutam kiraz sapı atılmalı ve bu karışım 6-7 dakika civarında kaynatılmaya devam edilmelidir. 

Bu karışımı yalnızca bir kere tüketmek ise işe yaramayabilir. Bitkisel tedaviler de ilaç tedavileri gibi iyileşme gerçekleşene kadar devam ettirilmesi gereken uygulamalardır. 

Haftanın her günü yemekten 2 saat sonra taze olarak yapılıp ılıdıktan sonra tüketilebilecek bu çay ödemleri atmada bir numaralı yardımcımız olacaktır. 

Bir hafta boyunca tüketilen bu çaya bir hafta sonra ise ara vermek gereklidir. Haftada her gün tükettiğimiz çayı haftanın yalnızca 3 gününe indirmek gerekir. 3 hafta kadar daha haftanın yalnızca 3 günü bu çaya devam edilebilir. 

Bu çay ile beraber vücuttan ödemler atılacak ve bu süre sonunda çaya devam etmeye gerek kalmayacaktır.

Vücutta zamanla ödem oluşması tekrarlanıyorsa kiraz sapı ile yapılan çay zaman zaman tekrarlanabilir. Bu çaya asla şeker atılmamalıdır. 

Şeker zaten vücuda yararı olmayan bir besin olduğu için bu çayın da amacını gerçekleştirmesine izin vermeyebilir. Bu yüzden asla şeker kullanılmamalıdır. 

Ancak eğer içimde çok fazla zorlanma yaşanıyosa şeker yerine çok az miktarda bal karışıma eklenebilir. Miktar asla fazla olmamalıdır. İçilebiliyorsa sade, hiç içilemiyorsa çok az bal katkılı tüketilebilir. Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları