Rome 2005 ile 2007 seneleri arasında yayın hayatına girmiş ve özellikle tarihi filmleri izlemeyi seven kişiler tarafından kısa süre içerisinde büyük beğeni ile karşılanmıştır.

Eğer tarih ile ilgili olarak hazırlanmış olan film veya dizileri izlemek istiyorsanız Rome mutlaka izlemeniz gereken yapımlar arasında yer alıyor. Dizi, ana konu olarak oldukça eski zamanlarda hayatını sürdürmüş olan Roma İmparatorluğu'nun başından geçen olaylar ve detaylı bir şekilde anlatıyor ve ayrıca sahip olduğu teknolojik destek sayesinde eski çağlardaki hayatın neredeyse birebir yansımalarını bize sunuyor. 

Dizi içerisinde eski zamanlarda kullanılmakta olan silahlar ile beraber ciddi anlamda şiddet ögeleri yer aldığı için mümkün olduğu kadar küçük yaştaki çocukların izlememesini tavsiye ediyoruz. 

Roma dediğimiz zaman akla ilk gelen unsurlardan bazıları da tanrı ve tanrıçalar olarak karşımıza çıkıyor. Dizi içerisinde kullanılmakta olan karakterler oldukça başarılı bir şekilde rol yeteneğine sahip olduğu için Roma İmparatorluğu'nda işlerin nasıl yürüdüğü hakkında oldukça geniş bir bilgi sahibi olacağınızı söyleyebiliriz. 

İnternet üzerinde yer almakta olan IMDB puanı 8.8 olan Rome dizisi ile beraber tarihi dokuları yeniden incelemek ve eski hayatta insanların nasıl zorluklar ile mücadele ettiğini görmek istiyorsanız hemen ekran başına geçebilir ve internet üzerine yer almakta olan eski bölümlere göz atabilirsiniz. Rome dizisi yayın hayatına kalktıktan sonra da birçok defa farklı filmlere ilham kaynağı olmaya devam etmiştir. Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları