Kadınların en büyük sorunlarından birisi de yüzlerinde oluşan siyah noktalardır. Siyah noktalar, yüzde oluştuktan sonra birçok kişi oluşan siyah noktaları sıkmaya çalışır.

Ancak siyah noktaları sıkmak yüzde iz bırakabilir. Siyah noktalar sıkılmadan uygulanabilecek maskeler ile bu sorundan kolayca kurtulmak mümkün olacaktır.

Siyah noktalardan kurtulmak için kullanılan burun bantları çok fazla sonuç vermemekle birlikte çıkarılırken de canımızın yanmasına sebep olabilir. 

Siyah noktalardan kurtulmanın çok kolay bir yöntemi vardır. Siyah noktalardan kurtulabilmek için kaynattığımız suyu geniş bir kasenin içerisine boşaltıyoruz. 

Kaynar sudan çıkan buharların üzerinde başımızın etrafını bir havlu veya bez ile örterek buhardan faydalanıyoruz. Özel güzellik merkezlerinde buhar banyosu yapılmasını sağlayan malzemeler bu uygulamanın geliştirilmiş halleridir. 

Evde kaynar suyun buharından da buhara çok yaklaşıp yüzümüzü yakmayacak şekilde faydalanmak yüzdeki gözenekleri yumuşatacaktır.5-10 dakika kadar bu uygulama yapıldıktan sonra ise yumurtanın akının ayırdığımız kaseden yüzümüze fırça yardımıyla yumurtayı uyguluyoruz. 

Yumurtanın üzerine ise ince tek kat olan bir peçeteyi yapıştırıyoruz. Bu işlemi yüzümüzü buhardan kaldırdıktan hemen sonra yapmamız gerekir. Çünkü o anda yüzümüzdeki gözenekler yeterince açık olacaktır. 

Yumurta uygulamasını sadece siyah nokta bulunan bölgelere uygulamak gerekir. Siyah nokta bulunmayan bölgelere uygulanan yumurta gereksiz olacaktır. 

Tek kat peçetenin üzerinden yine hafif fırça darbeleriyle yumurta akı sürülmesine devam edilebilir. Peçete ve yumurta akı uygulaması yüzde 10 dakika kadar bekletilebilir. Eğer çok fazla siyah noktanız var ise 15 dakika da kalabilir.

Yüzde kalan peçete, maskelerin aldığı hali alıp sertleşecektir. Yırtmadan dikkatlice peçeteyi yüzden soymak gerekir. 

Soyduktan sonra ise yüzü özenli bir şekilde yıkamak yumurtadan iyice arındırmak önemlidir. Bu uygulama sonrasında yüze maske uygulaması da yapılabilir. Zaten siyah noktalardan arındırılmış olan yüz tam anlamıyla temizlenmiş olur. 

Buhar, yumurta ve peçeteden oluşturduğumuz maskemizin ardından başka maske kullanmasak da yüzümüz zaten oldukça güzel bir hal alacaktır. 

Arındırdığımız yüzümüzde mutlaka nemlendirici kullanmamız gerekir. Çünkü sürülen yumurta akının etkisiyle yüzde kuruluklar oluşabilir. Ancak güzel bir şekilde nemlendirildikten sonra yüzde hiçbir problem kalmayacaktır.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları