Kadın dizi oyuncuları...

Ece Uslu

1997’de Kara Melek’te tanındı. Güneydoğu’da özellikle oldukça tutulan Zerda’da başrol Zerda’yı oynadı ve iyice ünlendi. Tiyatrooyunlarıyla da 2001’den beri sahneye çıkmaya başladı.  Adından Kızım Nerede dizisindeki Suna karakteri ile tedirgin bir anne rolündeki başarısı ile adından söz ettirdi.Fox’un en iddialı dizisi Karagül’de de son olarak Ebru Şanverdi olarak izleyicilerle buluşuyor.

Sinem Kobal

Dilara karakteri ile dadı dizisinde daha 13 yaşındayken tanınmaya başladı. Tiyatro ve güzel sanatlar eğitimi gördü. Uzun,sapsarı saçları, güler yüzü ve zarafeti ile oldukça beğeni kazandı. Başrol Selena’yı Selena dizisinde oynayarak çocuk hayran kitlesince özellikle çok tanındı, rating rekortmeni olarak adından söz ettirdi. 

Gossip Girl uyarlaması olan Küçük Sırlar dizisinde de Su karakteri ile konuşan bir dizide oynadı. Son olarak da Gönül İşleri adlı dizide Sevda karakterine can verdi ancak dizi final yaptı ve uzun süredir de televizyon dünyasından çekildi.

Songül Öden

Gümüş dizisi ile 2005’te ünlendi. Ortadoğu’ya Gümüş’ün satılmasının ardından daha fazla tanındı. Başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ’la paylaştığı dizide çıkan aşk söylentileri ile oldukça konuşuldu. Acı Aşk isimli filmde de Halit Ergenç’in hayatına giren üç kadından biri olan Ayşe’yi canlandırdı. Oyunculuk kariyerine Vazgeç Gönlüm ve Mükemmel Çift dizileri ile devam etti. Güzelliği ile değil rol yeteneği ile oynadığı dizilerden beğeni topladı. 

2011’de Umutsuz Ev Kadınları isimli dizi de başarıyı zirveye taşıdı ve 137 bölümde dizi final yaptı. Zaman zaman izleyenlere saf ve dul bir terzi olan Yasemin’in doğallığı ile izleyenlere ‘bu kadar saflık olamaz’ dedirtse de seyirciyi her haliyle güldürmeyi başardı  .Daha sonra Serçe Saray’ı isimli dizide Serçe adlı karaktere can verse de dizi kısa dönemde final yaptı.

Gökçe Bahadır

Depresif bir genç kız olan Leyla rolüyle Yaprak Dökümü’nde tanındı. Ünlendiği dizi ise sokak kadınını canlandırdığı Kayıp Şehir isimli dizi oldu. Deyim yerindeyse Aysel karakteri dizinin önüne geçti. 

Çok farklı açılardan kadın figürünü sergileyen dizide bu zor rolü büyük başarı ile oynadı. Sonrasında Aramızda Kalsın da Yadigar’ı, Hatırla Gönül de Gönül’ü canlandırdı. Şimdi ise Adı Efsane adlı dizide Bahar Karagöz’ü canlandırmaktadır.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları